McDonald’s Fair Play Cup Regionális döntő: mindkét Pest vármegyei együttes bejutott az országos döntőbe

2024. április. 30., 12:03   |

Április 24-én, a gödöllői Szűcs Lajos Sportcentrum adott otthont a McDonald’s Fair Play Cup regionális döntőjének, ahova – a korábbi évekhez hasonlóan – Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Pest vármegye legjobbjai érkeztek.

Az időjárás nem volt kegyes a tornán résztvevőkhöz, ugyanis végig zuhogó esőben kellett helytállniuk a csapatoknak. Egyszerre három pályán párhuzamosan, körmérkőzéses szisztéma szerint zajlottak a találkozók, így az öt-öt lány, illetve fiú együttes számára is biztosított volt a megfelelő mennyiségű pihenőidő.

A lányok mezőnyében mondhatni minden álomszerűen alakult Pest vármegyei szempontból, hiszen a dunakeszi Radnóti Miklós Gimnáziumból érkező „A Radnóti Angyalai” százszázalékos teljesítménnyel, minden mérkőzésüket magabiztosan (3–0; 7–0; 12–0; 5–1) megnyerve, imponáló 27–1-es gólkülönbséggel hódították el a győztesnek járó trófeát, s ezzel együtt kvalifikálták magukat az országos döntőbe. Említésre méltó, hogy tavaly is ők jutottak be a regionális döntőbe, mint legjobb Pest vármegyei gárda, akkor a bronzérmet szerezték meg, idén tehát két helyet javítottak az akkori szereplésükhöz képest.

A lány torna végeredménye: 1. A Radnóti Angyalai (Dunakeszi, Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium); 2. Radnóti 125 (Szeged, Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium); 3. II. Rákóczi (Kiskunhalas, II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum); 4. Székács Lányok (Törökszentmiklós, Törökszentmiklósi Református Oktatási Központ - Székács Elemér Gimnázium); 5. Kincsesszigetek (Salgótarján, Nógrád Megyei SZC Táncsics Mihály Technikum).

A fiúk mezőnyében már az első mérkőzések után látszódott, ezen a napon csak nüanszok fognak dönteni a helyezésekről. Nem is volt ez másképp, az első három helyezett „körbeverte” egymást, így holtverseny alakult ki az élen, melynek részese volt a Pest vármegyei „Schillerspieler” is. A pilisvörösvári Friedrich Schiller Gimnázium diákjai jól kezdték a napot, a Nógrád vármegyei győztes „Bolyai Fiúk” csapatát múlták felül egy góllal, majd ugyanilyen arányú vereséget szenvedtek a későbbi győztes kecskeméti gárda („Józsi Jó Zsugásai”) ellenében. Ezek után a jászsági „10.D” együttesét 2–0-s arányban győzték le, majd következett a Szegedről érkező „Gambino FC” elleni sorsdöntő összecsapás, amelyen 1–0-s ’vörösvári siker született, ezzel hármas holtversenyt kialakítva az élen. A versenykiírás értelmében ebből a kecskemétiek jöttek ki a legjobban, így ők végeztek az első helyen, míg a második helyért – a csapatvezetők döntése alapján – szétlövés következett a Csongrád-Csanád és a Pest vármegyei csapatok között. Ez az idegek harca volt, melyből végül a szűkebb pátriánk gárdája jött ki jobban, ezzel kvalifikálva magukat az országos döntőbe.

A fiú torna végeredménye: 1. Józsi Jó Zsugásai (Kecskemét, Kecskeméti Katona József Gimnázium); 2. Schillerspieler (Pilisvörösvár, Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium); 3. Gambino FC (Szeged, Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium); 4. Bolyai Fiúk (Salgótarján, Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium); 5. 10. D (Szolnok, Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari Technikum).

Mind a lányoknál, mind pedig a fiúknál Böőr Zoltán 21-szeres válogatott labdarúgó, az MLSZ Pest vármegyei társadalmi elnökségi tagja adta át a díjakat.

Az országos döntőt május 25-én, szombaton, a telki edzőközpontban rendezik meg.