Aszód: megint hat gól, de micsoda különbség

2015. március. 09., 14:33   |

A GEAC elleni zakót a Valkó elleni kiütéses sikerre korrigálták az Északi-csoport 17. fordulójában

A GEAC elleni zakót a Valkó elleni kiütéses sikerre korrigálták az Északi-csoport 17. fordulójában. A százszázalékos Kisnémedi mögött a tabella második helyén telelő Aszód meglepő, 6-1-es vereséggel kezdte az idei naptári évet Gödöllőn. A folytatás már jobban sikerült, hiszen vasárnap, a 17. fordulóban 6-1-re győztek a Valkó albérletében. A gyenge gödöllői játék után Dobes Attila edző megpróbálta felrázni a csapatot, és mint az eredmény igazolja, sikerült. A mérkőzésre a valkói pálya használhatatlansága miatt a szomszédos Vácszentlászló egykor szebb napokat látott pályáján került sor. Már a kezdő sípszó előtt látszott, hogy nagyon elszántak a játékosok. A kilencedik percben egy szöglet után Terjéki Dávid fejelt a rövid sarokba (0-1). Az első hazai próbálkozásra a 18. percig kellett várni, a rossz talajú pályán éppen a lövés előtt pattant fel a labda, és a kapu mellé szállt. A 35. percben Kovács Dániel elé került a labda a hazai kapu előtt, majd az ütemtelenül lövés után a hálóba gurult (0-2). Az első félidő hátralévő részében is az Aszód irányította a játékot. A szünetben cserélt a dobogós csapat: Horváth József helyére Tóth Levente állt be. A csere jónak bizonyult, mert a friss ember öt perc alatt két tizenegyest harcolt ki úgy, hogy a másodiknál a szabálytalankodó valkói védő piros lapot kapott. Mindkét büntetőt Dobes Raymond értékesítette (0-4). A nagy kedvvel futballozó aszódiak nem álltak le a gólgyártással: a 79. percben Kovács Kristóf emelt a valkói kapuba (0-5), majd két perc múlva ismét Tóth Levente volt a főszereplő, amikor a kifutó kapus mellett okosan a rövid sarokba gurított (0-6). Nagyot változott az aszódi csapat hozzáállása és játéka a nyitóforduló óta, ezzel a győzelemmel megőrizték második helyüket a tabellán – írja az aszodfc.hu. A mérkőzés képgalériája ide kattintva megtekinthető!

Pest megyei II. osztály, 17. forduló

Északi-csoport Bagi TC – Verőce SE 1-1 Fortuna SC-Kismaros – Vác-Deákvár SE 1-3 Valkó KSK – Aszód FC 0-6 Galgahévíz SK – Kisnémedi 0-2 Püspökhatvan SE – Vácduka-Beton LM KSK 3-2 Iklad KFC – Erdőkertesi SE 3-2 Isaszegi SE – Gödöllői EAC 1-3 A Csővár SE szabadnapos volt. Déli-csoport Délegyháza KSE – Felsőpakonyi KSE 1-2 Ráckeve VAFC – Újlengyel DSE 5-0 Kakucs KSE – Taksony SE II 1-9 Dunaharaszti MTK II – Hernád SE 6-0 Alsónémedi SE – Pereg SE 2-1 Újhartyán ISE – FC Dabas II 0-2 Bugyi SE – Halásztelek FC 0-3 Gyáli BKSE – Dömsödi SE 1-1 Keleti-csoport Abony KID FC – Szentmártonkáta SE 7-1 Péteri KSK – Kóka KSK 1-0 UFC Gyömrő – Tápiószele SE 1-3 Zsámboki SE – Törteli KSK 0-0 Dány KSK – Aranyszarvas SE 1-1 Tápiógyörgye KSK – Albertirsa SE 3-0 Nagykáta SE – Sülysáp KSK 9-1 Az Ecser SE szabadnapos volt. Nyugati-csoport Ürömi SC – Leányfalu SE 3-1 Dunakeszi Kinizsi USE – Budakalászi MSE 1-0 Csomádi KSK – Péceli SSE 5-0 Tárnok KSK – Kistarcsai VSC 1-3 Sóskút SKE – Pomáz-ICO SE 5-0 PILE-Szántó – Gödi SE 0-2 Perbál SC – Szigetgyöngye SE 5-3 A Piliscsaba SE szabadnapos volt.