Kisnémedi és dunavarsányi csoportgyőzelem a Futball7végén

2011. január. 31., 16:26   |

Kialakult a 10. Pest Megyei Futball7vége döntőjének február 5-i programja, miután a múlt hétvégén a legjobb hat közé jutott csapatok Csömörön, illetve Alsónémedin találkoztak a torna negyeddöntőjében.

Szombaton a csömöri csoport küzdelmeit a Bánföldi Zoltán vezette Kisnémedi együttese zárta az élen, három ponttal megelőzve az Üllő második csapatát. A két gárda fordulatos első mérkőzése után - amelyen a Kisnémedi két góllal tudott győzni - a második találkozót az üllőiek kezdték aktívabban. Már három-nullára is vezettek a zöld-fehérek, ám a Kisnémedi ellenfele rövid kihagyását kihasználva három perc alatt ledolgozta hátrányát, pontot mentve ezzel a már elvesztettnek hitt mérkőzésen. Szintén nagy feltámadást mutatott be - talán épp a Kisnémedit megirigyelve - az Üllő csapata is, akik a Dunaharaszti II. fiataljai ellen mentették hasonló körülmények között 3-3-ra az eredményt utolsó találkozójukon, kiharcolva ezzel a továbbjutást. Miután a visszavágók harmadik mérkőzése is döntetlennel zárult, a csoport állása nem változott ebben a szakaszban, így a harmadik helyen két ponttal Gajdi Sándor együttese, a Dunaharaszti MTK II. végzett.

10. Pest Megyei Futball7vége, negyeddöntő, 1. csoport végeredménye:
1. Kisnémedi                   8 pont
2. Üllő II.                       5 pont
3. Dunaharaszti MTK II.    2 pont

Pazar körülmények fogadták a csapatokat vasárnap délelőtt Alsónémedin, köszönhetően a tavaly átadott vadonatúj sportcsarnoknak. A torna negyeddöntőjének második csoportja színvonalas mérkőzéseket és dunavarsányi sikert hozott, miután Herling Erik csapata - többek között remek kapusteljesítményének is köszönhetően - mindössze egy vereséggel jutott tovább a döntőbe. A ’varsányiakat csak a házigazdák tudták megszorítani, akik az első találkozón egygólos győzelmet arattak ellenük. Hégner Zoltánék ezzel a sikerrel, valamint a Sülysáp ellen szerzett négy pontnak betudhatóan a második helyen végeztek. A csoport harmadik résztvevője, a Fedeles József által vezényelt sülysápi csapatból hiányzott az átütőerő, és a szerencse sem volt mellettük ezen a hétvégén, így búcsúzni kényszerültek a további küzdelmektől.

10. Pest Megyei Futball7vége, negyeddöntő, 2. csoport végeredménye:
1. Dunavarsányi TE         9 pont
2. Alsónémedi SE            7 pont
3. Sülysáp KSK               1 pont

A részletes eredmények megtalálhatóak az MLSZ-adatbankon, valamint a Futball7vége menüpont alatt.