MOL Magyar Kupa: jól szerepeltek csapataink az első fordulóban

2021. augusztus. 10., 16:26   |

A MOL Magyar Kupa első fordulójában 128 csapat vett részt, ezek közül tizenhárom Pest megyéből. A mérkőzéseket augusztus 7-én, szombaton és 8-án, vasárnap rendezték meg. A kupa sorozat ezen korai szakaszában még csak az NB III három csoportjában, illetve az alacsonyabb, megyei osztályokban szereplő együttesek vehettek részt. Szombaton tíz csapatunk léphetett pályára (ebből a Taksony és a Cegléd éppen egymás ellen), míg vasárnap három további sportszervezet mérettethette meg magát az országos főtáblán.

Büszkék lehetünk a Pest megyei csapatainkra, hiszen a tizenháromból kilencnek sikerült tovább jutnia a következő fordulóba. A Taksony és a Ceglédi összecsapásánál már előre tudva levő volt, hogy nem zárhatjuk száz százalékosan az első kört. Végül a megyei párharcból a ceglédiek jöttek ki győztesként, miután idegenben 10–2-re megverték a tavaly még a harmadosztályban játszó hazaiakat. A Taksony mellet szombaton már csak az Érd búcsúzott, miután egy gól nélküli 120 perc után büntetőkkel kikaptak a Tolna megyei elsőosztályban vitézkedő Bátaszéktől. A monoriaknak is meg kellett izzadniuk a továbbjutásért, végül a hosszabbításban Hunya Krisztián gólja ért továbbjutást a kék-fehéreknek. A Vác mérkőzése rémálom szerűen indult, rögtön az első percben tizenegyest kapott a szintén NB III-as Tiszaújváros. Azonban a szerencse, és főképp a kapufa a váciakkal volt. A második félidőben viszont sikerült Csank János mesternek felráznia a fiait, és ennek, továbbá remek cseréléseinek köszönhetően sima második negyvenöt perc után 3–0-át mutatott az eredményjelző. A Ráckeve és a Tököl szoros mérkőzéseken, de végül sikerült továbbjutniuk. Míg az FC Dabas, a Dabas-Gyón és a Gyömrő is magabiztos győzelem után várhatja a csütörtöki sorsolást.

Sajnos a vasárnap délután már nem volt ennyire kedvező megyénk szempontjából. Bár a tavaly még a megyei harmadosztályban szereplő Perbál szemgyönyörködtető játékának köszönhetően hét góllal múlta felül ellenfelét. Sajnálatos módon azonban sem az Albertirsának, sem a Pest Megyei Kupa győztes, és immáron friss Szuperkupa győztes, CSO-KI-nak sem sikerült a továbbjutás bravúrja. Előbbi együttes ráadásul emberhátrányban is kellett befejeznie a találkozót miután a 82. percben Csáki Norbertet kiállította a játékvezető. A CSO-KI pedig egy kilenc gólos találkozón maradt végül alul a Jászberénnyel szemben. A mérkőzéshez hozzátartozik még, hogy a CSO-KI játékosa Lázár Pál középhátvédként mesterhármast tudott szerezni.

A MOL Magyar Kupa következő fordulójába jutott a Pest megyei érdekeltségű csapatok közül: Ráckeve; Vác; FC Dabas; Dabas-Gyón; Gyömrő; Cegléd; Monor; Tököl; Perbál.