Szombati Bajnokok Tornája-dömping

2017. június. 14., 09:36   |

Június 10-én, szombaton három korosztályban is lejátszották a 2016/2017-es szezon Bajnokok Tornáinak mérkőzéseit. Kistarcsán az öregfiúk, Erdőkertesen a „megye-hármas” bajnokok, míg Piliscsabán az U19-es korosztály képviselői gyűltek össze, hogy eldöntsék, ki a bajnokok bajnoka.

Az MLSZ Pest Megyei Igazgatóság évről évre a Bajnokok Tornája küzdelmeivel zárja le a nagypályás labdarúgó szezont. A szombati „dömpinget” megelőzően három tornán avattunk már győztest; az idei női ¾ pályás tornát a Tatárszentgyörgy nyerte, az U16-osoknál az első helyezettnek járó serleg a Városi SE-Dunakeszi vitrinjét gazdagítja, míg az U14-es korosztályban a Törökbálint LASE srácai bizonyultak a legjobbnak. A szombaton lejátszott döntők mezőnye – csakúgy, mint az U14-es és az U16-os korosztálynál – az öregfiú, illetve az U19-es torna esetében is selejtezők után alakult ki; a csoportok számától függően a százalékosan „leggyengébb” bajnokok küzdöttek meg egymással a Bajnokok Tornáján való részvételért. A megyei harmadosztályú megmérettetés esetén pedig három bajnokcsapat visszalépése után alakult ki a négyes döntőn résztvevők sora. Kistarcsán került megrendezésre az öregfiú Bajnokok Tornája A négyes döntőn a Keleti csoportban bajnoki címet szerzett házigazda Kistarcsa együttesén kívül a Pilisszentiván (Nyugati csoport bajnoka, a selejtezőn a Vác VLSE legyőzésével formált jogot a négyes döntőn való részvételre), a Bag (a Közép-csoport aranyérmese) és az Aranyszarvas SE-Tápiószentmárton (a Délkeleti csoport legjobbja) lépett pályára. Az első elődöntőben a Kistarcsa találkozott a Baggal, ahol a vendégcsapat egy szoros és jó mérkőzés után, 3–2-es győzelmet aratva jutott a döntőbe. A másik elődöntő hozta a nap legjobb derbijét, ahol az Aranyszarvas együttese sokáig vezetett a Pilisszentiván ellen, ám két perccel a lefújás előtt egy büntetővel egalizáltak a ’szentivániak. Nem sokáig örülhettek azonban, mert az utolsó percben egy fejesgóllal a tápiószentmártoniak ismét megszerezték a vezetést és ezzel a győzelmet. A helyosztókon a Kistarcsa fáradt csapat benyomását keltve sima vereséget szenvedett a Pilisszentivántól, míg a fináléban a Bag egy szép góllal verte 1–0-ra a Tápiószentmártont, s szerezte meg a Bajnokok Tornája első helyezettjének járó serleget. A torna végeztével került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre, melyen a Bajnokok Tornája trófeákon kívül átadásra került azon csapatok számára a bajnoki aranyérem, oklevél és trófea, akik még nem vették át azokat. A díjakat Kiss Krisztián, az MLSZ Pest Megyei Igazgatóság Versenybizottságának tagja adta át. SZÁRAZ RÓBERT, a Bajnokok Tornája-győztes Bag játékosa: – Az öregfiú-bajnokság, Közép-csoportjában aratott bajnoki címünk nagyban köszönhető annak, hogy olyan játékosokat sikerült igazolnunk, akik a már három éve együtt lévő csapatunk magjához hasonlóan motiváltak, céltudatosak és nyerő típusú labdarúgók. A szezon során egy-egy meccs kivételével végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk. A Bajnokok Tornájára is egyértelműen azzal a céllal utaztunk, hogy megszerezzük az első helyet. A házigazda Kistarcsa elleni elődöntő során 2–0-s előnyünknél kicsit kiengedtünk, de végül sikerült győznünk. Ezt követte az Aranyszarvas elleni döntő, amely kiegyensúlyozott játékot hozott, s ahol egy rendkívül szimpatikus és sportszerű csapat ellen sikerült nyernünk. A találkozók jegyzőkönyvei megtalálhatók az MLSZ Adatbankon IDE kattintva.   Parázs hangulatú, izgalmas mérkőzéseket hozott az U19-es Bajnokok Tornája A döntőre – amely egyben Salga Lajos Emléktorna is – a Piliscsaba (I. osztály bajnoka), a Budakalász (II. osztály, Északnyugati csoport bajnoka), a Felsőpakony (II. osztály, Déli csoport bajnoka) és az Abony (II. osztály, Délkeleti csoport bajnoka) kvalifikálták magukat. Sajnos az utóbbiak az utolsó pillanatokban lemondták a részvételt, így a három csapat körmérkőzések során döntötte el, hogy kihez kerül a Bajnokok Tornája első helyezettjének járó serleg. A házigazda Piliscsaba az első mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszott a Budakalász együttesével, míg a második találkozón a ’kalászi fiatalok 1–0-ra legyőzték a Felsőpakony csapatát. Így a nap utolsó, harmadik mérkőzésére is maradt izgalom, a Felsőpakony Piliscsaba ellen aratott 2–0-s diadala azt jelentette, hogy a Pintér Sándor edzette budakalászi fiatalok szerezték meg az abszolút bajnoki címet. PINTÉR SÁNDOR, a Bajnokok Tornája-győztes Budakalász edzője: – Úgy érzem, hogy a Bajnokok Tornája egy nagyon jó célt szolgáló rendezvény, ráadásul a torna értékét meghatározza, hogy ilyenkor a bajnokcsapatok jönnek össze és mérkőznek egymással. A csapatom a Verőce elleni selejtező mérkőzésen aratott győzelme után kvalifikálta magát a döntőbe, ahol az egész szezonban nyújtott jó szereplésünkre tudtuk feltenni a koronát a győzelemmel. Ennek értékét tovább növeli, hogy az I. osztályú bajnok, Piliscsaba otthonában sikerült nyernünk. Úgy gondolom, hogy izgalmas, jó mérkőzéseket láthattak a helyszínre kilátogató nézők, amelyhez az is hozzájárult, hogy a játékvezetők nagyszerűen látták el a feladatukat. Csupán annyi hiányérzetem van, hogy a torna időpontja kicsit már belecsúszott a nyárba, így nehezebb volt összerántani a társaságot. A srácoknak gratulálok az egész éves teljesítményhez; a remek csapategység, a hozzáállás és a baráti szellem párosult a vezetőedző munkájával, amely meghozta a hőn áhított sikert. A találkozók jegyzőkönyvei megtalálhatók az MLSZ Adatbankon IDE kattintva.   A gólkülönbség döntött – az Erdőkertes a „megye-hármas” Bajnokok Tornája győztese A megyei harmadosztály hét csoportjának bajnokai közül a tornát megelőzően a PILE-Szántó, a Püspökhatvan, valamint a Diósdi TC lemondta a részvételét, ennek köszönhetően négy együttes mérkőzött egymással az Erdőkertesen megrendezésre kerülő Bajnokok Tornáján. Az Északkeleti csoportban aranyérmes hazaiak mellett a Délkeleti csoport bajnoka, a Pilis II., valamint a Közép-A csoportban győztes GEAC és a Közép-B csoportban diadalmaskodó Tápiószőlős vett részt az eseményen. A két pályán párhuzamosan zajló mérkőzések után a körbeveréseknek köszönhetően három csapat is 6-6 ponttal állt, a helyezések sorsáról így a gólkülönbség döntött, mely mutatót tekintve az Erdőkertes volt a legjobb. A tornán másodikként a Pilis, harmadikként a GEAC, negyedikként pedig a Tápiószőlős zárt. CSIZMADIA BALÁZS, a Bajnokok Tornája-győztes Erdőkertes edzője: – Szeretném megköszönni az MLSZ Pest Megyei Igazgatóságnak, hogy Erdőkertes adhatott otthont a III. osztályú felnőtt Bajnokok Tornája küzdelmeinek. Szinte már presztízst csináltunk a rendezésből, hiszen 10 évvel ezelőtt szintén mi voltunk a házigazdái az U19-es Bajnokok Tornájának, s az azon a tornán aranyérmes ifi csapatunkból többen ezúttal is pályára léptek. További érdekesség, hogy akkor és most is ugyanazon személyek adták át a díjakat, mégpedig Dr. Pásztor László, Erdőkertes polgármestere, illetve Benkő Tamás megyei igazgató. Igyekeztünk minden csapatot jó házigazdaként vendégül látni, s a játékteret is tökéletes állapotba hozni. Az egyedüli hiányosság, hogy csupán két öltöző állt rendelkezésre, de ezt a résztvevő együttesek kulturáltan tudomásul vették. A lejátszott mérkőzések kapcsán úgy gondolom, hogy nem „megye-hármas” szintű meccseket láthattak a nézők, annál jóval komolyabb színvonal volt. Gratulálok minden résztvevőnek, látszódott, hogy egyik gárda sem érdemtelenül lett bajnok a csoportjában. A találkozók jegyzőkönyvei megtalálhatók az MLSZ Adatbankon IDE kattintva.