Utolsó perces góllal a Dunakeszi Kinizsi FK nyerte az U15-ös Futsal7vége döntőjét

2016. február. 25., 13:39   |

Elképesztő izgalmakat és színvonalas mérkőzéseket hozott a február 21-én, vasárnap megrendezett 4. Pest megyei U15-ös Futsal7vége négyes döntője. A küzdelmeknek a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium sportcsarnoka adott otthont, ahol is nagy küzdelem után a Dunakeszi Kinizsi FK csapata bizonyult a legjobbnak, míg a Kistarcsai VSC az idei évben - az U19 és az U17 után - sorozatban a harmadik korosztályos döntőjét bukta el.

Remek mérkőzések és jó hangulat jellemezte az U15-ös Futsal7vége négyes döntőjét, ahová a Dunakeszi Kinizsi FK mellett az FC Dabas, a Kistarcsai VSC és a Nagykáta SE együttese kvalifikálta magát. Az elődöntők oda-visszavágós küzdelmei során alakult ki a bronzmeccs, illetőleg a döntő párosítása. Az egyik ágon a Dabas és a Dunakeszi csatázott egymással, s mindkét mérkőzésen szoros küzdelemben  - összesítésben 7-4-re - bizonyult jobbnak a Dunakeszi csapata, elsőként bekerülve a döntőbe. A másik ágon a Kistarcsa került szembe a Nagykáta csapatával. Az első meccsük fordulatos 3-3-as döntetlent hozott, míg a második mérkőzésen 4-2-re győzött a Kistarcsa. A bronzmérkőzésen a kissé fáradó nagykátai csapat nem tudta felvenni a harcot a motiváltabb Dabas ellen, ennek eredményeképp viszonylag sima, 5-0-s győzelem után szerezte meg a harmadik helyet a dabasi alakulat. Ezt követően jöhetett a nap fénypontja, a Futsal7vége döntője. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, ennek megfelelően már az 5. percben vezetést szerzett a Dunakeszi, a támadó Burzi Alex talált a kistarcsai kapuba. A második félidőben aztán a jóval kevesebb cserével kiálló kistarcsaiak nagy küzdelem árán megfordították a találkozót, előbb Néma Krisztofer, majd pedig Madarász Mátyás góljaival. A 25. percben megint a Dunakeszi örülhetett, Kasza Balázs Ákos révén egyenlítettek, s már-már úgy tűnt, hogy büntetőrúgásokkal dől el a bajnoki cím sorsa. Az utolsó pillanatokban aztán jött a csattanó, az első gólt szerző Burzi Alex villant ismét. A Dunakeszi csapata szinte "lemásolta" a magyar válogatott Dróth Zoltán románok elleni Európa-bajnoki pótselejtezőn szerzett gólját, s még az időzítés is hasonló volt, hiszen a mérkőzés utolsó percében esett a találat. (A gólról készült videó a Nemzeti Sport honlapjára is felkerült, az alább található linken megtekinthető.) A hátralévő fél percben már nem változott az eredmény, s megkezdődhetett a győztes csapat ünneplése. http:/www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/video-hihetetlen-az-u15-osok-lemasoltak-droth-dramai-goljat-2485213 Az ünnepélyes eredményhirdetésen a csapatokat köszöntötte és a díjakat átadta Kovács Kálmán korábbi 56-szoros válogatott csatár, valamit Benkő Tamás, az MLSZ Pest megyei igazgatója. Kovács Kálmán a díjkiosztó ceremónián tartott beszédében kiemelte, hogy számos olyan fiatal tehetséget látott a négyes döntő mérkőzésein, akik, ha kitartóan edzenek, akár NB I-es karrierig vihetik. A torna végeztével különdíjban részesült a Kistarcsai VSC csapatában szereplő Néma Krisztofer, aki a Futsal7vége sorozat alatt szerzett 38 találatával fölényesen nyerte a gólkirálynak járó díjat. A szavazatok alapján a négyes döntő legjobb kapusa az FC Dabas hálóőre, Prigyeni Dániel lett, míg a legjobb játékosnak járó elismerést a Dunakeszi Kinizsi FK támadója, Burzi Alex vehette át. Az alábbiakban olvasható a négy döntőbe jutó együttes edzőjének rövid nyilatkozata a tornáról, valamint saját csapatuk szerepléséről. SIMON PÉTER, Dunakeszi Kinizsi FK: - Úgy vélem mindent elárul a négyes döntőről, hogy azóta számos, a helyszínen nézőként jelenlévő ifjú labdarúgó jelentkezett, hogy futsalozni szeretne. Kiváló csapatok szerepeltek a négyes döntőben, igazán jó mérkőzéseket láthatott a publikum. Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni a szervezésről, a lebonyolításról, a körítésről. Csupán három hete vettem át a csapat irányítását, és nem is alakulhatott volna szebben, mint, hogy egy olyan góllal nyerjük meg a döntőt, mint amilyet Dróth Zoltán szerzett a románok elleni Európa-bajnoki pótselejtezőn. Nagyszerű élmény volt ezt edzőként megélni, és csak megerősített abban a hitben, hogy ennek a sportágnak óriási jövője van Magyarországon. BURILLÁK MIHÁLY, Kistarcsai VSC: - Nagyon elégedett vagyok a rendezvénnyel, az elejétől a végéig remek volt a szervezés, a torna lebonyolítása. A vezetőség részéről a négyes döntőben való szereplés volt az elvárás, ezt túl is szárnyaltuk, hiszen döntőt játszottunk. Az igazat megvallva, ha kicsit nagyobb létszámmal tudunk kiállni, akkor másképp is alakulhatott volna a finálé. Ettől függetlenül a játékosaim hozzáállására, a mutatott játékunkra nem lehet panasz. RIESZ PÉTER, FC Dabas: - Személy szerint nagyon szeretem magát a futsalt, illetve a Futsal7vége sorozatot, így nem volt kérdés, hogy indulunk-e a tornán. A döntő idén is remek színvonalat és szerevezést hozott. A négyes döntőben résztvevő csapatok mind kiváló játékerőt képviseltek, ennek köszönhetően magas színvonalú mérkőzéseket, illetve remek egyéni teljesítményeket láthattak a nézők. A csapatommal győzelmi reményekkel érkeztünk, de a Dunakeszi Kinizsi mindenkinél jobbnak bizonyult, így megérdemelten nyerték a kupát. A megszerzett bronzérmünkre is büszke vagyok, jövőre ismét harcba szállunk az első helyért! HEGEDŰS JÓZSEF, Nagykáta SE: - Gratulálok a csapatnak a torna folyamán nyújtott teljesítményhez és a négyes döntőbe kerüléshez. Sajnos az elődöntőben nem sikerült a helyzeteket gólra váltani, így elúszott a döntő lehetősége, a harmadik helyért játszott mérkőzésen a Dabas frissebb volt megérdemelten nyert, amihez gratulálok. A 4. Pest megyei U15-ös Futsal7vége négyes döntője képekben A négyes döntő helyosztó mérkőzéseinek jegyzőkönyve: Bronzmérkőzés: http:/adatbank.mlsz.hu/pr01/p01_jegyzokonyv_nez.asp?p_merk_id=1130070 Döntő: http:/adatbank.mlsz.hu/pr01/p01_jegyzokonyv_nez.asp?p_merk_id=1130072