Mint 2000 óta minden esztendőben, idén is megünnepli a hazai sportélet a Magyar Sport Napját, amelyre május 6-án, szombaton kerül sor. A nevezetes dátum eredete egészen a 19. századra nyúlik vissza, egészen pontosan 1875. május 6-ára, ekkor rendezte ugyanis a Magyar Athletikai Club a kontinens első szabadtéri sportversenyét Budapesten. Ennek emlékére az első Orbán-kormány 2000. május 2-án hozott határozata alapján minden esztendőben május 6-án ünnepeljük a Magyar Sport Napját.
A dicső elődök emléke előtt a hazai sport vezetői, tisztségviselői, az olimpiai mozgalom tagjai minden évben megemlékezésekkel tisztelegnek; sportvilágunk élő legendáit, a nemzetnek megannyi dicsőséget szerzett kiválóságokat pedig díjakkal jutalmazzák évről évre.
Magyarországon 2010 óta a sportot kiemelt stratégiai ágazatként kezeli a kormányzat, azóta számos rangos és sikeres világeseménynek adott otthont hazánk. Ha a Magyar Sport Napja kapcsán előretekintünk a 2017-es esztendőből hátralévő időszakra, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy 2017 a magyar sport éve is egyben, hiszen több, nagy érdeklődésre számot tartó világesemény házigazdája lesz Magyarország – a sportkedvelők legnagyobb örömére. Mindez kiváló alkalom lesz arra, hogy válogatott sportolóink, legsikeresebb klubcsapataink hazai közönség előtt is megmérettessék magukat a közvetlen világelittel szemben.
A sort kezdjük talán a legközelebbi rangos eseménnyel, a női kézilabda Bajnokok Ligája végjátékával, a Final Fourral, amelynek két játéknapja közül az egyik éppen a Magyar Sport Napján esedékes, ekkor ugyanis az elődöntőkre, május 7-én pedig a helyosztókra kerül sor. A 2014 óta immár negyedik éve hazánkba látogató rendezvényen ezúttal (is) a Győri ETO kézilabdás hölgyei által leszünk érintettek, nekik az elődöntőben a montenegrói Buducnost Podgoricával kell megküzdeniük a döntőbe jutásért, míg a másik ágon a macedón Vardar Szkopje a címvédő román CSM Bukaresttel csap össze. Az idei rendezvény érdekessége, hogy egy évvel ezelőtt ugyanez a négy együttes, ugyanebben a párosításban lépett pályára a Papp László Budapest Sportarénában, akkor a bukarestiek drámai küzdelemben és végjátékban hétméteresekkel hódították el a Bajnokok Ligája-serleget a győri zöld-fehérek ellenében.
Az akrobatikus gyakorlatok, a nem mindennapi látványelemek kedvelői számára tartalmas kikapcsolódást jelenthet majd a május 19. és 21. között megrendezendő 33. Ritmikus Gimnasztika Európa-bajnokság, amelyre ugyancsak a Papp László Budapest Sportarénában kerül sor.
A vízilabda egyértelműen magyar sikersportág, s ez még akkor is igaz, ha az elmúlt években kevésbé kápráztattak el bennünket a korábban megszokott „aranyesővel” női és férfi csapataink. Ezt megcáfolhatja az idei budapesti, május 25-27. között az impozáns Duna Arénában sorra kerülő férfi Bajnokok Ligája Final Six, azaz a hatos döntő, amelyen az Eger és a Szolnok révén két magyar együttes is érintett lesz a címvédő horvát Jug Dubrovnik, a görög Olympiakosz Pireusz, az olasz Brescia és Pro Recco társaságában.
Aligha kétséges, hogy a 2017-es év fő eseménye hazánkban az úszó, műúszó, műugró, szinkronúszó és vízilabda-világbajnokság lesz, amelyre július 14. és 30. között Budapesten, a Duna Arénában, a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában, a Batthyány térnél létesített ugrótoronynál, illetve Balatonfüreden kerül sor. A világversenyen közel kétszáz eseményt kísérhetnek majd figyelemmel a szurkolók, okkal reménykedve a magyar aranyérmekben, amelyet talán leginkább az úszó Hosszú Katinkától várnak a rajongók.
Július 23-tól 29-ig Győr lesz a házigazdája a XIV. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak, melyre 50 ország 2.500 sportolója érkezik majd a vizek városába. A 14-18 éves korú sportolók 10 sportágban (úszás, atlétika, torna, kerékpár, kajak-kenu, cselgáncs, tenisz, kézilabda, kosárlabda, röplabda) küzdenek majd az érmekért és a helyezésekért az Olimpiai Sportparkban, az AUDI Arénában, az Aqua Sportközpontban, valamint az Egyetemi Csarnokban.
A küzdősportok szerelmesei már most nyugodtan beírhatják a naptárba az augusztus 28-a és a szeptember 3-a közötti időszakot, ekkor kerül ugyanis sor a 33. Férfi és 22. Női Judo világbajnokságra, amelynek helyszíne a Papp László Budapest Sportaréna lesz.
A teljesség igénye nélkül igyekeztünk tallózni az előttünk álló hónapok eseményei között a Magyar Sport Napja kapcsán, de a fentiekből alighanem így is kitűnik, hogy hazánk ma is sportnemzet, és a világ sportjának változatlanul meghatározó tényezője.
S bár nem országhatárainkon belül, hanem a szomszédos Horvátországban zajló eseményt hagytunk összeállításunk végére, azt két alapvető okból (dátum, sportág) is illő egy futballtémájú portál számára készített ünnepi közleményben említeni. Május 3. és 19. között rendezik az U17-es labdarúgó Európa-bajnokságot, Magyarország fiataljai szerdán 3–2-re legyőzték a csoportfavorit franciákat. Fiataljaink következő mérkőzésére éppen május 6-án, a Magyar Sport Napján kerül sor 16 órakor Zágrábban, ahol a mieink Svájc ellen lépnek pályára a továbbjutás kiharcolásának reményében.
Hajrá, magyar sport! Hajrá, magyar – és benne Pest megyei – labdarúgás!
2024. november 25-én már 32. alkalommal ünnepli a hazai sport- – és benne a szűkebb futball- – társadalom a Magyar Labdarúgás Napját, amellyel az MLSZ 1993 óta tiszteleg az „évszázad mérkőzése”, az 1953-ban – azaz immár 71 éve – ezen a napon a londoni Wembley-stadionban lejátszott, és a mieink 6:3-as, sporttörténelmi győzelmével végződött angol – magyar válogatott találkozó előtt.
Igazgatóságunk évek óta – hagyományosan – képekkel illusztrált „digitális szövegkönyvet” készít eme jeles alkalomra, ez idén sem volt másként. 2024-ban is hűek maradunk a legendás Aranycsapathoz, hiszen ezúttal a felejthetetlen „Fekete párduc”, az olimpiai bajnok (1952-ben) és világbajnoki ezüstérmes (1954-ben), a magyar válogatottban összesen 86 alkalommal pályára lépő Grosics Gyula életútjából idézünk fel néhány érdekesebb fejezetet a Magyar Labdarúgás Napja előtt tisztelegve.
Az MLSZ Pest Vármegyei Igazgatóság 2025. január 18-án, szombaton tizenötödik alkalommal rendezi a meg hagyományosnak számító Évindító Pest Vármegyei Futballszakmai Napját, amelynek helyszíne ezúttal is Gödöllő lesz.
Tóth Attila amatőr labdarúgó 2024. november 13-án, szerdán írásban megkereste igazgatóságunkat azzal, hogy a levelében mellékelt, Fenyvesi Szabolcs Pest vármegyei játékvezető felé tett nyilvános bocsánatkérését hivatalos felületünkön tegyük közzé.
A legjobb nyolc közé jutásért hétvégén két mérkőzéssel elkezdődnek a Pest Vármegyei Női Kupa 2024/2025-ös szezonjának küzdelmei. November 17-én, vasárnap az előző kiírásában elődöntőig jutó Dunakeszi Üllőre, míg a kistarcsaiak Kosdra, a Kék Duna otthonába látogatnak.