Korábban már beszámoltunk arról, hogy a november 24-én Kerepesen, a Patkó Csárdában tartott évzárón megszületett arról a döntés, hogy a Gödöllői csoportban továbbra is az erősorrenden alapuló bajnokság folytatódik.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy a november 24-én Kerepesen, a Patkó Csárdában tartott évzárón megszületett arról a döntés, hogy a Gödöllői csoportban továbbra is az erősorrenden alapuló bajnokság folytatódik.A helyszínen megjelenő csapatoknak a képviselői többféle statisztikát vehettek magukhoz, amiket most oldalunk böngészői is megismerhetnek.
A lőtt gólokból sokféle dolog kiderülhet. Például az, hogy az erősorrendes bajnokság nagy előnye, hogy mivel hasonló játékerőt képviselő csapatok csapnak össze, ezért nincsen akkora különbség az együttesek között, átlagosan 1,78 góllal volt jobb az egyik csapat a másiknál (tavaly ugyanez a szám a Gödöllői csoportban 3,27 volt), amelynél erősebb mutatók csak az NB I-es (1,44) és az NB II-es (1,45) bajnokságokban vannak, figyelembe véve Pest megye összes felnőtt osztályát és az NB III Duna-csoportját. Azt, hogy mennyire szoros a bajnokság, jól jelzi, hogy az előző szezon hasonló, őszi időszakában a döntetlenek aránya az összes eredményhez képest 8, 79% volt, míg idén ugyanez a mutató 21,67%.
Egy másik ,,beszédes" statisztika volt a csapatok helyezéseinek a változása fordulónként. Ebből kiderült az, hogy itt sokkal nagyobb volt a fluktuáció a pozíciókban, mint más bajnokságokban, azaz egy-egy csapat igen változatos helyezéseket tudott magáénak egy-egy forduló után. Összehasonlítva ezt a Monori csoporttal, de akár a Vácival, lényegesen izgalmasabb volt így az ősz.
- gólstatisztika, 2009. ősz.- a Gödöllői csoport állása az őszi idény végén, valamint ki kivel, hányszor játszott- a Gödöllői csoport csapatainak helyezés megoszlása fordulónként- a Monori csoport csapatainak helyezés megoszlása fordulónként- a Ráckeve-ócsai csoport csapatainak helyezés megoszlása fordulónként- a Váci csoport csapatainak helyezés megoszlása fordulónként