Végre volt egy kis időnk, hogy összeállítsuk az alábbi anyagot… Már régóta zavarnak bennünket a nagy gólkülönbségű eredménnyel végződő utánpótlás-mérkőzések. Meggyőződésünk ugyanis, hogy ezek a találkozók – bármennyire is igyekszünk azokat elkerülni a különböző osztályokba történő nevezés lehetőségével és az alapszakaszbeli eredményeken alapuló osztályok/szintek („házak”) kialakításával – egyik résztvevő fél esetében sem szolgálják a gyerekek fejlődését. Márpedig az egyik (fontos) cél mégiscsak a neveltek szakmai és erkölcsi fejlődése lenne, ez viszont nem valósulhat meg az edzők, sportvezetők nélkül. Mindezek miatt most kísérletet teszünk az alábbiakban vázolt gondolkodásmód – még szélesebb körben történő – meghonosítására, elterjesztésére.
Tisztelt edzők, sportvezetők!
Ezúton kérünk benneteket, hogy amennyiben úgy látjátok, hogy csapatotok jóval nagyobb játékerőt képvisel, mint aktuális ellenfeletek, és ez ráadásul még az eredményben is megmutatkozik, akkor tegyetek meg mindent annak érdekében, hogy a következőkben felsoroltak valamelyikével, vagy azokhoz hasonló bármilyen más szakmai és/vagy taktikai változtatással – hiszen a tárház majdhogynem végtelen, s mégiscsak ti ismeritek legjobban a rátok bízottakat – megnehezítitek a sajátjaitok dolgát, ezzel is elősegítve a szorosabb mérkőzést, és ezáltal az ellenfél versenykedvének megőrzését, míg a tieitek nagyobb fejlődését. Kérésünk elsősorban – de egyáltalán nem kizárólag – az eredményszámítást eleve nélkülöző U13-as, és annál fiatalabb korosztályú versenyekre vonatkozik.
Néhány alkalmazható példa:
- amennyiben az ellenfél létszámhiányosan tud csak szerepelni, akkor a másik fél is lecsökkentheti a létszámát;
- különböző megkötésekkel játszhatnak csak a játékosok (pl.: maximális érintésszámmal);
- mindenkit más, a számára nem megszokott pozícióban lehet szerepeltetni (vagy másik csapatrészben, vagy másik oldalon – utóbbi esetében előtérbe kerülhet a gyengébbik láb fokozott használata is);
- csak bizonyos feltételek teljesítése után szabad megpróbálni újabb gólt szerezni (pl.: szélen vezetett támadást és/vagy legalább x egymás utáni passzt követően).
Mindenképpen meg kívánjuk jegyezni, hogy aki egyetért a fentebbi elvvel és alkalmazni is szeretné azt munkássága során, az ne felejtse el mindezt megosztani a játékosaival és – ami talán még fontosabb – a szülőkkel, szimpatizánsokkal, hogy megelőzze az esetlegesen ebből adódó kellemetlenségeket.
Köszönjük, ha elgondolkodik felvetésünkön és még inkább, ha alkalomadtán alkalmazni is fogja!
2025-05-23 13:11:56
Az MLSZ számára fontos a női szakág és az U21-es válogatott népszerűsítése és a csapatok támogatottsága, ezért lehetőséget biztosít az egyesületekben és a grassroots-programokban résztvevő, iskolákban (Bozsik Intézményi Program, Fair Play Cup) focizó gyermekek (U19-es korosztályig) és nevelőik számára, hogy a „Gyermekszektor-program” keretében, térítésmentesen nézhessék meg a mérkőzést.
2025-05-22 14:09:12
A következő évaddal kapcsolatosan a közelmúltban közzétett új információk után most újabb fontos tudnivalókról adunk hírt.
2025-05-20 11:17:20
Ezúton tájékoztatjuk a tisztelt Sportszervezeteket, hogy ahol nem tudja átadni a díjakat helyszínen vagy mérkőzésen az igazgatóság képviselője, vagy saját egyesületi éremátadó rendezvény keretében tervezik azokat átadni, úgy a díjakat átvehetik az igazgatóságunkon (1052 Budapest, Városház utca 7.), hétköznapokon, előre egyeztetett időpontban.
2025-05-16 10:52:31
A Magyar Labdarúgó Szövetség Felnőttképzési Intézete „Grassroots Játékmester” (korábban Grassroots Önkéntes Szervező) tanfolyamot indít Pest vármegyében.
2025-05-23 00:00:00
Felkerült honlapunkra a legfrissebb versenyügyi határozatok tára.
2025-05-22 00:00:00
Felkerült honlapunkra a legfrissebb fegyelmi határozatok tára.
2025-05-16 00:00:00
Felkerült honlapunkra a legfrissebb fellebbviteli határozatok tára.
2017-08-22 10:31:30
2017-06-22 14:29:06
2017-06-09 14:18:24