Formabontó módon idén az 1983 óta minden évben – immár 35. alkalommal – megrendezett Pest Megyei Labdarúgótorna két "alaptornából" állt. E két rendezvény – az egyiknek Dabas, a másiknak Dunakeszi adott otthont – a Magyar Labdarúgó Szövetség Pest Megyei Igazgatóság 2014 januárjában indított gálatorna-sorozatának 4. ás 5. állomása. A Pest Megyei Labdarúgótorna idei lebonyolításának érdekessége, hogy e két önálló viadal közül a százalékosan legjobb eredménnyel tornagyőztes csapat lett az "abszolút" első, akinek neve bekerült a három és fél évtizedes múltra visszatekintő labdarúgó-esemény történetébe.
A "rutinosabb" futballkedvelők tavaly október után immár másodízben találkoztak a Pest megyei amatőr labdarúgás legrégibb múltra visszatekintő rendezvénye keretében. Korábban jellemzően serdülő és ifjúsági, olykor az U9-es, U10-es és U11-es Bozsik-korcsoportok, míg 2014 óta zajlanak felnőttek részvételével a mérkőzések.
Ami az esemény idei helyszíneit illeti, Dabas először és eddig utoljára 2008-ban, míg Dunakeszi 1987 és 1991 között – Fóttal párban – négy egymást követő évben ötször, majd 2002-től 2004-ig három ízben – ekkoriban Váccal és Veresegyházzal közösen –, tavaly pedig egymagában volt házigazdája a Pest Megyei Labdarúgótornának, amelyet a Magyar Labdarúgó Szövetség Pest Megyei Igazgatósága és Dunakeszi Város Önkormányzata szervezett és előbbi bonyolított le. A Pest megyei labdarúgást szövetségi szinten irányító szervezet(ek) által 1983 óta minden évben megrendezett Pest Megyei Labdarúgótorna 2002 óta – 2017-ben már 16. alkalommal – hivatott megőrizni a valamikori Pest Megyei Labdarúgó Szövetség néhai főtitkára, Turóczi Béla emlékét is.
A szeptember 1-jén rendezett 4. Pest Megyei Gálafoci-tornának az FC Dabas sporttelepe adott otthont, ahol júniusban a Pest Megyei Futballdíj-átadó Gála, míg tavaly októberben a "Piros-fehér-zöld" című futballinduló bemutatására került sor. Dabas sporttörténete fél évszázados múltra tekint vissza; az elmúlt években lezajlott, valamint jelenleg is folyamatban lévő fejlesztések eredményeként modern, a 21. századi igényeket kielégítő sportközponttal büszkélkedhet. Ez a sportkomplexum nemcsak Dabas és Pest megye, hanem az egész ország számára példa. Példa arra, hogy helyi önkormányzati és sportági szakszövetségi összefogással, közös szándékkal, anyagi áldozattal, mindenki igényeit kielégítő létesítményt lehet megálmodni és megvalósítani.
A 4. Pest Megyei Focigálára hat csapat kapott meghívást, a két háromtagú csoportban lezajlott előcsatározások után következett az elődöntő, majd a helyosztó összecsapásain kialakult a végső sorrend. Az eseménynek nemzetközi rangot adott, hogy elfogadta a meghívást Erdélyből Székelykeresztúr város önkormányzatának csapata. "Kötődik" hozzájuk a Kerepesi Székely Kör gárdája, a játékosaik Erdélyből áttelepült, Kerepesen élő székelyek. Pályára lépett a Pest megyei polgármesterek válogatottja is. A megyei települések elsőszámú vezetőinek csapata 2012 óta rendszeres szereplője az MLSZ Pest Megyei Igazgatósága által szervezett rendezvényeknek. Ott volt a mezőnyben a Pest Megyei Grundfocisták együttese is, amelynek kerete tekintélyes múlttal rendelkező, egykori élvonalbeli labdarúgókból áll össze. Az itt játszók manapság már sportvezetőként, edzőként, egyesek talán még mindig aktív labdarúgóként Pest megyei egyesületekhez kötődnek. A Szalkszentmárton KSE Baráti Kör csapata is ott volt a hatos mezőnyben, és természetesen a Pest Megyei Igazgatóság ezúttal is képviseltette magát a "ringben" – több más megyei igazgató, illetve Pest megyei elnökségi taggal megerősítve.
Csoportmérkőzések:
Székelykeresztúr – Szalkszentmárton 6–0 (3–0). GÓL: Bedő B. (2), Gál A., Simó J., Hompoth D., Rafai E.
Pest Megyei Polgármesterek – Kerepesi Székely Kör 0–3 (0–2). GÓL: Borsos L., Vass Z., Szoráth I.
Szalkszentmárton – Pest Megyei Grundfocisták 0–7 (0–3). GÓL: Czipper Zs. (4), Egressy G., Kovács B., Simon A.
Kerepesi Székely Kör – "Megyei" MLSZ 3–4 (3–1). GÓL: Vass Z. (2), Borsos L., ill. Krausz M. (2), Vojtekovszki Cs., Benkő T.
Pest Megyei Grundfocisták – Székelykeresztúr 4–4 (1–4). GÓL: Czipper Zs. (2), Egressy G., Simon A., ill. Barabás B. (2), Sipos Z., Rafai E.
"Megyei" MLSZ – Pest Megyei Polgármesterek 4–3 (1–1). GÓL: Krausz M. (3), Vojtekovszki Cs., ill. Zalaegerszegi R. (3).
Elődöntők:
Pest Megyei Grundfocisták – Kerepesi Székely Kör 3–1 (1–1). GÓL: Aranyos I., Czipper Zs., Vörös P., ill. Kakucs T.
"Megyei" MLSZ – Székelykeresztúr 2–4 (1–2). GÓL: Benkő T., Varga G., ill. Hompoth D. (2), Simó L., Simó J.
Helyosztók:
Az 5. helyért:
Szalkszentmárton – Pest Megyei Polgármesterek 1–3 (1–0). GÓL: Molnár S., ill. Pápai M. (2), Darázsi K.
A 3. helyért:
Kerepesi Székely Kör – "Megyei" MLSZ 0–2 (0–2). GÓL: Zalaegerszegi T. (2).
Döntő:
Pest Megyei Grundfocisták – Székelykeresztúr 2–1 (1–1). GÓL: Vörös P., Egressy G., ill. Simó J.
Végeredmény: 1. Pest Megyei Grundfocisták;
2. Székelykeresztúr;
3. "Megyei" MLSZ;
4. Kerepesi Székely Kör;
5. Pest Megyei Polgármesterek;
6. Szalkszentmárton.
A torna utáni ünnepélyes eredményhirdetésen a csapatoknak és a különdíjasoknak a díjakat Benkő Tamás, az MLSZ Pest megyei igazgatója, Jakab Gábor, az MLSZ Heves megyei társadalmi elnöke és Schneider Béla, az MLSZ Fejér megyei igazgatója adták át. A csapatvezetők szavazatai alapján különdíjban részesült a torna legjobb kapusa, a székelykeresztúri Klein László, a legjobb mezőnyjátékosnak a Pest Megyei Grundfocisták csapatát erősítő Vörös Pétert választották, míg a gólkirály címet – hét találattal – a szintén grundfocista Czipper Zsolt szerezte meg.
A 4. Pest Megyei Focigálán pályára lépő játékosok (zárójelben a gólok száma)
Pest Megyei Polgármesterek: Bazan Tibor (Hévízgyörk), Darázsi Kálmán (Monor alpolgármestere; 1), Horinka László (Sülysáp), Kőszegi Zoltán (Dabas), Nagy János (Felsőpakony), Pápai Mihály (Gyál; 2), Petrányi Csaba dr. (Újszilvás), Sipeki Zsolt (Dánszentmiklós), Spiegelhalter László (Vácrátót), Sziráki Szilárd (Valkó), Szoboszlay Árpád dr. (Tápiószőlős), Tabányi Pál (Maglód), Tóth István (Nagykáta alpolgármestere; kapus), Zalaegerszegi Roland (3).
"Megyei" MLSZ: Bársony Farkas dr., Benkő Tamás (2), Bogyay Zoltán, Bukodi Károly, Khéner László, Krausz Márton (5), Kucsák István, Rózsa Bálint (kapus) Varga Gábor (1), Vojtekovszki Csaba (2), Zalaegerszegi Tamás (2).
Pest Megyei Grundfocisták: Aranyos Imre (1), Czipper Zsolt (7), Egressy Gábor (3), Hamar István, Horváth Dávid, Kasza István, Kovács Béla (1), Kovács Kálmán, Króner Péter (kapus), Orosz Ferenc, Simon Antal (2), Vörös Péter (2), Détári Lajos (edző).
Kerepesi Székely Kör: Bartos Sándor (kapus), Borsos Levente (2), Kakucs Tamás (1), Pető Ottó, Szoráth István (1), Vass Zoltán (3).
Szalkszentmárton KSE Baráti Kör: Damásdi Tibor, Erdős Zsolt, Halász József, Jakus Zsolt, Jenei István, Kálomista József, Kovács Róbert, Mikes Zoltán (kapus), Molnár Sándor (1), Németh Gábor, Szabó Árpád, Vancsai Zsolt, Vinczellér Csaba.
Székelykeresztúr Város Önkormányzata: Barabás Barna (2), Bedő Béla (2), Berei István, Gál Attila (1), Hompoth Dezső (3), Klein László (kapus), Krisán Mihály, Lőrinczi István, Molnár Csaba, Rafai Emil (2), Simó János (3), Simó Levente (1), Sipos Zoltán (1), Tiboldi József, Sipos Attila (edző).
Így látták a dabasi focigála szereplői:
Bartos Sándor, a Kerepesi Székely Kör csapatvezetője: – Erdélyből települtünk át, a csak székelyekből álló kispályás csapatunk örömmel fogadta el a meghívást a 4. Pest Megyei Focigálára. A mozgás örömén, a futball szeretetén túl közösségépítő céllal alakultunk, számos kulturális rendezvényünk is van. A ’90-es évek elején mi még gyermekekként kerültünk ide, de a szoros kötődés felnőttként is megmaradt közöttünk. Ezen a gálán számunkra a játék volt a fontos, no meg az is, hogy találkozhattunk a székelykeresztúriakkal, közülük több játékossal rokoni kapcsolatunk is van.
Bogyay Zoltán, az MLSZ Baranya megyei igazgatója: – Természetesen örömmel fogadtam el a Pest Megyei Igazgatóság csapatába szóló meghívást. Ha sikerül az időpontokat egyeztetni, akkor a megyei igazgatók csapatot alkotva többször is pályára lépnek. Most az is csábító volt, hogy ezen a hétvégén két világbajnoki mérkőzést is láthattam. Még nem töltöttem be a 18. évemet, amikor kapusként már bemutatkozhattam a pécsi NB I-es csapatban. Édesapám volt abban az időben a PMFC kapusedzője, ő pallérozott. Sokat tanulhattam tőle, hiszen ő is élvonalbeli kapus volt. Az ő példáját látva lettem én is az, majd lettem kapusedző; a tanítványaim közé tartozik a válogatottságig is eljutó Dibusz Dénes. Ha ott vagyok az igazgatók csapatában, akkor a változatosság kedvéért a mezőnyben játszom. Csak elismeréssel szólhatok a Pest Megyei Focigáláról. Nálunk is van hasonló rendezvény, csak teremben. 2015 decemberében Pest megye volt a házigazdája a megyei amatőr válogatottak tornájának, és Baranya végzett az élen. Ez egyben az is jelentette, hogy most decemberben mi adunk otthont a döntőnek. Bízom benne, hogy Pest megye és Baranya válogatottja is eljut majd a fináléba.
Czipper Zsolt, volt NB III-as gólkirály, jelenleg a Valkó klubmenedzsere: – A Grundfocisták együttesében szereplő játékosok többségének labdaszedője voltam annak idején, így megtisztelő számomra, hogy most együtt lehetek velük. Ez egy nagy család, és aki csak teheti, ideje engedi, minden alkalmat megragad, hogy futballozhasson ebben a gárdában. Ezért jöttünk el erre a gálára is, és élünk azzal a lehetőséggel, hogy a megyei igazgatóság igyekszik minél több színvonalas, a futballt népszerűsítő, a tömegesítést elősegítő rendezvényt biztosítani nem csak a gyermekek, hanem az öregfiúk számára is. A Honvéd öregfiúknál még most is játszom, de van játékengedélyem a Pest megyei másodosztályú Valkó csapatánál is, s nem kizárt, ha a helyzet úgy kívánja, beszállok játszani is.
Détári Lajos, 61-szeres magyar, 7-szeres világ- és egyszeres Európa-válogatott labdarúgó, több élvonalbeli csapat edzője: – Csodálatos a dabasi sporttelep. Öröm itt futballozni, nem véletlen, hogy jönnek a gyermekek, és ahogy hallom, valamennyi korosztályban több csapatra való játékosuk is van. Nagyon fontos felkarolni a gyerekfocit, és nem elég a lötyögés, komolyan kell velük foglalkozni az edzéseken. Jelenleg csapat nélkül vagyok, de rendszeresen ott vagyok a Pest Megyei Grundfocisták csapatában. Igaz, ezen a gálán nem léptem pályára, az edző szerepét viszont elvállaltam, a győzelemnek nagyon örültünk, izgalmas, jó mérkőzést vívtunk a döntőben a székelykeresztúriak ellen.
Hamar István volt NB I-es, 25-szörös válogatott labdarúgó, a Pest megyei I. osztályú Tököl elnöke: – Szívesen lépek pályára a régi játszótársakkal. Futballozok még a Honvéd öregfiú és old boy együttesében, valamint néha beszállok a Tököl II. csapatába is. Nem tagadom, időnként érzem a kort, de nem tudok futball nélkül létezni. Ezen a remekül megszervezett gálán is odatettük magunkat, a szünetekben pedig anekdotáztunk. Mindenkinek van néhány története, de nem túlzás, hogy most én vittem el a pálmát: volt időszak, amikor a televízió által közvetített mérkőzéseken a Szaknévsor felajánlott a mezőny legjobbjának megválasztott játékosnak ötvenezer forintot. Nevet nem mondok, csak annyit árulok el, hogy kapus lett annak a fordulónak a legjobbja. A meccs utáni első edzésen történt, hogy egyszer csak nagy csikorgással fékez egy taxi a futópályánál, majd kiugrik az utasa, egy hölgy, s odakiált volt férjének: "Jani, mondták a szomszédok, hogy ezen a héten te kaptad a különdíjat. Tudod, hogy ennek a fele nekem jár!?"
Klein László, Székelykeresztúr város önkormányzati képviselője, aki 155 alkalommal védte a román futsalválogatott kapuját: – Vendégül láttuk testvérvárosunk, Dunakeszi küldöttségét 2016 augusztusában, a delegációnak akkor tagja volt Benkő Tamás igazgató úr is. A futball szeretete összehozott bennünket, kialakult egy nagyszerű kapcsolat, a mostani meghívás is ennek köszönhető. Örömmel jöttünk, jó ötlet ez a gála. Annak is örülünk, hogy itteni programunkba az igazgatóság beiktatta a magyar válogatott két világbajnoki selejtezőjének megtekintését, felejthetetlen élmény, hogy élőben láthatjuk a nemzeti tizenegyet.
Kőszegi Zoltán, Dabas város polgármestere, az FC Dabas elnöke: – Jó ötletnek tartom a Focigálát, és amikor Szlahó Csaba elnök és Benkő Tamás igazgató felkért bennünket arra, hogy adjunk otthont a rendezvénynek, örömmel mondtam igent. Nem ez az első esemény, amelyben partnerei vagyunk az igazgatóságnak, hiszen innen indult útjára tavaly ősszel az MLSZ Pest Megyei Igazgatósága és több Pest megyei település támogatásával az EDDA Művek komponálásában, előadásában a megyei futballhimnusz, és idén júniusban a mi pályánkon játszották a Pest Megyei Kupa férfi és női döntőjét is. A polgármesterek csapatának szereplését befolyásolja, hogy a munkahelyi elfoglaltságok miatt csak ad hoc jelleggel vagyunk együtt. Azért mindenki igyekszik a legjobbat nyújtani, és belefér egy kis tapasztalatcsere is. Megfertőzöttjei vagyunk a hivatásunknak, és ha így összejöhetünk, felvetődnek szakmai kérdések. Nálunk van egy kis gond, veti fel az egyik kolléga, és kérdezi a másiktól, ő miként oldaná meg. Jön a válasz, majd feltesz valaki egy újabb kérdést. Élek a lehetőséggel, és elmondom, hogy épül a futsalcsarnokunk, várjuk a TAO-döntést, az önerőt ezúttal a város önkormányzata biztosítja. A csarnok elsősorban az utánpótlás rendelkezésére áll, de a felnőttcsapat is tarthat majd itt edzéseket. A sporttelepen van egy kétpályányi füves terület, ahol minden korosztály tarthat edzéseket, ezzel is kímélve a centerpályát. Ez a terület hamarosan világítást is kap.
Króner Péter egykori NB I-es labdarúgó, a Dunaharaszti NB III-as csapatának edzője, aki a Pest Megyei Grundfocisták csapatába kapott meghívást: – A BVSC játékosa voltam, majd edzőként immár 12 éve Dunaharasztiban vagyok. Időnként amolyan mindenes szerepkört is betöltöttem a klubnál, de szerencsére rendeződött a háttér, és most minden energiámat a felnőttcsapatra fordíthatom. Szívesen jöttem a gálatornára, mert Dabashoz kellemes emlék fűz. 2012-ben, az NB III, Alföld-csoportjában a Dabas volt a legesélyesebb a bajnoki címre. A hajrára szoros lett a verseny, az utolsó fordulóban a dabasiak a középmezőnyhöz tartozó SZEOL gárdáját fogadták. Mindenki biztos volt a Dabas győzelmében, ám nem így történt, a szegediek nyertek. Ez azt jelentette, ha mi legyőzzük a Makó gárdáját, bajnokok lehetünk. A Makó nagyon szívós ellenfél volt, nekik megfelelt volna a döntetlen, és hét perccel a meccs vége előtt még 0–0 volt az állás. Ekkor sikerült betalálnunk a kapujukba, így a bajnoki szezon folyamán csupán hét percig álltunk az 1. helyen, de a legjobbkor. Fél órát kellett várakoznunk, amíg megérkezett a szövetség képviselője Dabasról az aranyérmekkel, hiszen mindenki arra számított, hogy a dabasiak lesznek a bajnokok.
Simon Antal, a Vác FC-Samsung 1993/1994-ben NB I-es bajnokságot nyert csapatának tagja, az NB III-as Vecsés edzője: – Ezer szállal kötődöm Pest megyéhez, hiszen 20 éve már Gödön lakom, és Pest megyei csapatnak vagyok az edzője. Ha tehetem, szívesen népszerűsítem a futballt a megyében. Ezért is vállaltam el, hogy pályára lépjek az egykori társakkal. Nyáron vettem át a Vecsés szakmai irányítását, szeretnénk megvetni a lábunkat az NB III-ban. Sokat jelent számunkra Szlahó Csaba polgármester úr odafigyelése, támogatása. Ott van a meccseinken, előfordul, hogy edzésre is kijön. Ha egy település vezetése szívügyének tekinti a futballt, ott vannak eredmények. Szerencsére ez így van Vecsésen is.
Szlahó Csaba, az MLSZ Pest megyei társadalmi elnöke, Vecsés város polgármestere: – Jónak tartom a kezdeményezést, nem véletlen, hogy immár negyedik alkalommal kerül sor erre az eseményre. A pályára lépők lelkesedése figyelemre méltó volt. Mindenki tisztában volt azzal, hogy nem az eredmény az elsődleges, ennek ellenére igyekeztek minél jobban szerepelni, és tették ezt baráti hangulatban. A korábbi kapcsolatok tovább erősödhettek, és újak alakulhattak ki. A futball volt a középpontban, de azért szóba jött a "szakma" is. Gondolok itt a kollégáimra, a polgármesterek csapatában szereplőkre. Volt elismerés vagy zrika a pályán nyújtott teljesítmény látván, de amíg készülődtek az újabb meccsre, felvetődtek szakmai kérdések is, és ez így természetes. Örülök, hogy eljött Erdélyből Dunakeszi testvérvárosának, Székelykeresztúr önkormányzatának csapata; részvételük tovább erősítette a barátságot. Biztos vagyok abban, hogy a focigálának van jövője, ez a mostani esemény is igazolja, hogy a következő évek programjában is szerepeltetni kell.
Vinczellér Csaba, a Szalkszentmárton Baráti Kör csapatvezetője: – Bács-Kiskun megyei településünkön öt éve élesztettük fel ismét a futballt, természetesen a gyermekekkel kezdtünk először foglalkozni. Jelenleg a legidősebb korosztály az U17-es, és ha ők beérnek, indulhatunk a felnőtt bajnokságban is. 2016-ban a Bozsik-programban a 14 éves korosztályban jól szerepeltünk Telkiben, akkor alakult ki szorosabb kapcsolat a sportági szakszövetséggel. Júniusban ellátogatott hozzánk az MLSZ SE csapata – soraiban Benkő Tamás Pest megyei igazgatóval –, s az akkori beszélgetésünk során vetődött fel annak a gondolata, hogy abszolút amatőr együttesünkkel mi is részt vegyünk egy Pest megyei focitornán. Szívből örülünk, hogy erre egy ilyen remek, színvonalas rendezvényen kerülhetett sor; köszönjük a meghívást, felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk!
A szervezők nyerték az 5. Pest Megyei Gálatornát
Szeptember 3-án, vasárnap Dunakeszin folytatódott a futballünnep a Radnóti Miklós Gimnázium Sportcsarnokában (ez a helyszín egyébként a dunakeszi futsalosok otthona is egyben), ahol négy együttes (Székelykeresztúr Város Önkormányzata, a Kerepesi Székely Kör, az MLSZ Pest Megyei Igazgatósága és a Magyar Újságíró-válogatott) játszott egymással körmérkőzést. A négy csapat közül kiemelkedett a székelyek csapata és a "hazai" együttes, így az ő első találkozásuk (a 3. csoportmeccs) egyben kisdöntőnek is beillett. Az igazgatóság végül rendkívül magabiztos játékkal döntött a csoport 1. helyéről, nagyszerű játékkal, háromgólos győzelmet aratva. Később az újságírók csapata is "felébredt", és egy rendkívül szoros mérkőzést játszott a szervezőkkel, de végül így is alulmaradt a tornát hibátlanul megnyerő igazgatósági különítménnyel szemben. Az erdélyi csapat végül nehezen pörgött fel a csoport utolsó meccsén, de aztán a mutatott játéka és négy rúgott gólja küzdelmes döntőt vetített előre. A várt izgalmak aztán elmaradtak, mert a fináléban az igazgatóság csapata ismét meggyőzően játszott, és szűk két óra leforgása alatt másodsor is legyőzte ellenfelét, otthon tartva ezzel a győzelemért járó serleget.
Csoportmérkőzések:
Újságíró-válogatott – Székelykeresztúr 1–4 (0–4).
GÓL: Károly G., ill. Molnár Cs. (2), Tiboldi J., Simó J.
MLSZ PMTE/PMI – Kerepesi Székely Kör 7–1 (3–0). GÓL: Halmai G. (2), Papp G., Szél J., Sidó Sz., Adamcsek A., Benkő T.,
ill. Bartos S.
Székelykeresztúr – MLSZ PMTE/PMI 1–4 (0–3). GÓL: Simó J., ill. Sidó Sz. (3), Adamcsek A.
Kerepesi Székely Kör – Újságíró-válogatott 1–3 (1–0). GÓL: Csontos R. (öngól), ill. Károly G. (2), Lantos Zs.
Újságíró-válogatott – MLSZ PMTE/PMI 0–1 (0–0). GÓL: Szél J.
Kerepesi Székely Kör – Székelykeresztúr 3–5 (2–1). GÓL: Bálint E. (2), Kovács A., ill. Barabás B., Gál A., Simó J., Molnár Cs., Lőrinczi I.
Döntő:
MLSZ PMTE/PMI – Székelykeresztúr 3–1 (2–0). GÓL: Benkő T., Szabó G., Erhardt Z., ill. Berei I.
Végeredmény: 1. MLSZ PMTE/PMI;
2. Székelykeresztúr;
3. Újságíró-válogatott;
4. Kerepesi Székely Kör.
A tornát lezáró eredményhirdetésen Benkő Tamás, az MLSZ Pest megyei igazgatója, Dunakeszi önkormányzati képviselője, valamint Kárpáti Zoltán, a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium igazgatóhelyettese, a sportcsarnok igazgatója, Dunakeszi önkormányzati képviselője adták át az érmeket és serlegeket, valamint a különdíjakat. A torna legjobb kapusának – csakúgy, mint két nappal korábban Dabason – a székelykeresztúri Klein Lászlót választották, míg csapattársa, Molnár Csaba birtokába került a legjobb mezőnyjátékosnak járó trófea. A gólkirályi címet pedig az MLSZ PMTE/PMI együttesében szereplő Sidó Szabolcs hódította el, 4 találattal. A játékvezetők Kecskeméti István és Kovács Bence voltak.
Az 5. Pest Megyei Focigálán pályára lépő játékosok (zárójelben a gólok száma)
Kerepesi Székely Kör: Bálint Attila, Bartos Sándor (1), Bajkó András (kapus), Bálint Elek (2), Kovács András (1), Vass Zoltán (+1 öngól).
Magyar Újságíró-válogatott: Bódai Balázs, Borsi Gergely, Csóka László, Csontos Róbert, Károly Gábor (3), Kovács Dénes, Lantos Zsolt (1), Szabó Illés (kapus), Szörényi Péter.
MLSZ PMTE/PMI: Adamcsek András (2), Benkő Tamás (2), Erhardt Zoltán (1), Halmai Gábor (2), Németh Attila (kapus), Papp Gábor (1), Sidó Szabolcs (4), Szabó Gábor (1), Szél József (2), Zalaegerszegi Tamás.
Székelykeresztúr Város Önkormányzata: Barabás Barna (1), Berei István (1), Gál Attila (1), Klein László (kapus), Krisán Mihály, Lőrinczi István (1), Molnár Csaba (3), Rafai Emil, Simó János (3), Tiboldi József (1).
Az oldal anyagait Adamcsek András, Lázár Lajos, Rózsa Bálint és dr. Üveges Sándor készítették.
Megadni a futballnak, ami a futballé...
Két jó hangulatú, sikeresnek értékelhető öregfiútornán vagyunk túl. Büszkeséggel töltött el, hogy az MLSZ Pest Megyei Társadalmi Elnöksége és Igazgatósága meghívására szűkebb pátriánk polgármesterei közül szép számban jöttek el és tisztelték meg személyes jelenlétükkel, sőt játékukkal is a dabasi tornát. A településvezetők szerepe nélkülözhetetlen a helyi labdarúgó-közösségek életében, hiszen nélkülük elképzelhetetlen egy-egy község, város sportéletének működése. Megtisztelő és köszönetre méltó, hogy a "grundfocisták" soraiban ezúttal is több tucat válogatottság és több száz élvonalbeli mérkőzés tulajdonosai léptek pályára és űzték még ma is szenvedéllyel, alázattal, briliáns technikával rajongva szeretett sportágunkat. Emlékezetes pillanatok voltak, ahogy a fináléban Egressy Gabi, Aranyos Imi és a többiek küzdöttek a győzelemért, továbbá miként a pálya szélén űzte-hajtotta társait Détári "Döme" és Hamar Pisti, majd örültek együtt önfeledt gyermek módjára a tornagyőzelemnek.
Székelykeresztúri vendégeink számára volt a legtartalmasabb a négy nap, hiszen a helyszínen szurkolhattak a nemzeti válogatottnak Lettország és Portugália elleni vb-selejtezőn. Reményeim szerint maradandó, kellemes élményeket tudtunk szerezni számukra még úgy is, hogy a vasárnapi dunakeszi tornán Halmai Gáborral és társaival megerősödve esélyt sem hagytunk számukra az aranyérem megszerzésére.
Köszönet a két torna minden résztvevőjének, az említetteken kívül a Magyar Újságíró-válogatott tagjainak, a szalkszentmártoni szülők csapatának, a Kerepesről érkező erdélyi vendégeinknek, illetve természetesen MLSZ-es kollégáinknak. Kifejezett örömünkre szolgált, hogy a Kovászna Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke, Oláh József, valamint a Hargita Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke, Tamás Zoltán és képviselője, Hompoth Dezső is jelen voltak. Dabas és Dunakeszi ezúttal is kiváló házigazdái voltak rendezvényeinknek, köszönjük együttműködésüket, segítségüket. Úgy vélem, a helyszíni körülményekkel, a fogadtatással, a szervezéssel, a meghívott fociszerető sportemberek jelenlétével a futball jó propagandáját jelentette a két torna, megadva ennek a csodálatos játéknak azt, ami jár neki...
Benkő Tamás, az MLSZ Pest megyei igazgatója
A 4. Pest Megyei Focigála képekben IDE kattintva érhető el.